Son günlerde oldukça gündemde olan lipolysis yöntemi, dilimizde “lipoliz” olarak bilinen vücuttaki yağ hücrelerini parçalayıp yok etmekle ilintilidir. Piyasada bu yöntemi uygulayan pek çok güzellik merkezi olmasıyla birlikte, daha uygun fiyatla kendi bedenimize kendimizin uygulama yapabilmesi kolaylığını sağlayan lipolysis kremleri de oldukça popüler durumdadır.

Vücudumuzda bölgesel olarak yağlanmaların oluştuğu durumlarda, sadece bu bölgedeki yağlanma sorunundan kurtulmak için bölgesel fiziki çalışmalar ve diyetlerle bu durumun üzerine gitsek de yetersiz kaldığımız noktalar olabilir. Lipolysis jel bu tip durumlarda imdadımıza koşarak fazlalık olarak bizleri rahatsız eden yağları eriterek vücudumuzdan uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır.

Kendi imkanlarımızda yağ eritme süreçlerinde kullandığımız bu jeller, ilaç sanayisinde soğuk lipoliz jeli olarak da bilinmektedir. Bu jeller deri üzerinden sorunlu bölgeye uygulanarak 10 dakika kadar deri üzerinde bekletilmekte, ardından durulanarak temizlenerek oldukça kolay kullanım olanaklarını bizlere sunmaktadır. Bu jel sayesinde bölgesel fazlalıklar gözle görülür şekilde erirken herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan kolaylıkla istenmeyen yağlardan kurtulunabilmektedir.

Lipolysis Jel Nasıl Kullanılır?

Lipolysis jeller bacak, baldır, kalça, basen, kol, göbek, bel gibi yağ depolanmasına müsait bölgelerdeki inatçı yağların eritilmesine yardımcı olması için kullanılabilir. Kullanım koşulları oldukça basit olan bu içerik, sadece yağların yoğun olduğu bölgeye deri üzerinden sürülmesi ile uygulanmaktadır. Sürülen jel fazlalık yağlara deri altına inerek kısa sürede parçalanmalarına ve idrar yoluyla vücuttan dışarı atılmalarına yol açmaktadır. Böylelikle hem vücudun doğal yapısını bozmadan, hem de sağlıklı beslenerek ve spor yaparak belirli bölgelerdeki fazlalıklardan sağlıkla kurtulabilmek mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda lipolysis jel kullanımı esnasında vücudun kendi kimyasını bozacak herhangi bir müdahale bulunmadığından; sarkma, çatlama vb. sorunlardan da uzak durularak istenmeyen görüntülerin oluşmasına da meydan bırakılmamaktadır. Hem sağlıklı hem de pürüzsüz görüntüye sahip olarak bölgesel erime gerçekleştiğinde bireyler üründen oldukça memnun kalmaktadırlar.

Lipolysis Jel Yararları Nelerdir?

  • Vücutta bazı bölgelerde oluşan inatçı yağlanmaları bitkisel içeriğiyle yok eder.
  • Kalıcı yağlanmalardan estetik dokunuşlara ihtiyaç duyulmadan kurtulma imkanı sunar.
  • Kilo verdikten sonraki sarkmaların önüne geçerek deriyi gergin tutar.
  • Lipolysis yağ yakma jeli sayesinde verilen kilolardan sonra çatlak problemi ortadan kalkmaktadır.
  • İstenilen şekilli vücuda ulaşmanıza yardımcı olur.
  • Cilt güzelliğinizi de koruyarak pürüzsüz, selülitten uzak bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Lipolysis Zayıflama Jelinin Zararı Var Mıdır?

Bölgesel kilolanma yaşayan erkeklerin ya da kadınların diledikleri gibi kullanabilecekleri bu jelin, vücuda karşı hiçbir zararlı etkisi bulunmamaktadır. İçeriğinde hiçbir kimyasal ve zararlı madde bulunmaz, aksine doğal bitki özlerinden meydana getirildiği için kullanım süreçlerinde ve sonrasında hem yağları erittiği gibi hem de uygulanan bölgenin selülit sorunlarından da uzaklaşmasını sağlayarak pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasını sağlamaktadır.