Anne sütü sayesinde bebeğiniz sağlıklı bir şekilde büyüme gösterecek hem de bağışıklığı güçlenerek hastalıklardan korunabilecektir. Bunun için bebekler 2 yıl boyunca düzenli aralıklar ile emzirilmelidir. Anne bu konuda kendine dikkat etmeli ve sütünü arttırıcı yöntemler uygulamalıdır. Eğer çocuk anneyi emmiyor ise süt pompa yardımı ile dışarı alınmalı ve biberon yardımı ile bebeğe verilmelidir. Bazı durumlarda anne sütü yetersiz kalabiliyor. Bu durumlarda mama vermek yerine anne sütünün arttırılma çabası gösterilmelidir. Anne sütünü arttırmak istediğinizde kimyasal içerikli ürünlerden uzak durmanız ve bu konuda bir uzman hekimden destek almanız gerekir.

anne sütü nasıl arttırılır

Anne Sütü Nasıl Arttırılır

Sütünüzün maksimum seviyeye ulaşmasını istiyorsanız aşağıda belirtilen adımları düzenli olarak yapmanız gerekir. Bu sayede sağlıklı bir sonuca ulaşım sağlayabilirsiniz.

  • Anne sütünü arttıran en önemli artılardan biri sudur. Günde ez az 2 litre su içmeye gayret edilmelidir.
  • Kahvaltı mutlaka yapılmalı ve güne daha zinde başlanmalıdır.
  • Anne uykusunu tam almaya ve yorgun olmamaya özen göstermelidir.
  • Gaz yapan yiyeceklerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Bu konuda doktorunuzdan alacağınız liste size yardımcı olacaktır.
  • Gaz dönemi geçtikten sonra peynir ve yoğurt gibi gıdaları düzenli olarak tüketmeye özen gösterin.
  • Ayrıca taze olarak alınmış olan bitkisel ürünlerde sütün artmasına yardımcı olacaktır.
  • Süt arttırıcı hazır çaylardan deneyebilirsiniz. Özellikle rezene kullanımı sütün artmasına yardımcı olacaktır.

Belirtilen şartları düzenli olarak yerine getirmeniz sütün artmasına ve daha da kaliteli olmasına olanak sağlayacaktır. Emziren anneler için özel olarak hazırlanmış olan Humana Still Tee size profesyonel bir şekilde yardımcı olacaktır. Doğal yapısı sayesinde sütünüzün kısa sürede artmasına olanak sağlar. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta düzenli bir kullanımın sağlanmasıdır.

Bunların yanı sıra en çok tercih edilen bebek mamaları kategorisine göz atarak mama ürünlerini inceleyebilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soruyu bize sorabilirsiniz.

Anne sütünü arttıran bitki çayları;

  • Humana Kimyonlu Rezene Bitki Çayı

Bitki çayları arasında en çok tercih edilen ve sütün artmasına da profesyonel bir ürün olması ile ön plana çıkan bu çay da size yardımcı olacaktır. Fiyat açısından da uygun olması büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca içeriğinde insan sağlığına zararlı herhangi bir etken madde de bulunmuyor. Bu sayede düzenli kullanımı profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Bu çay türlerinin çocuğa da herhangi bir olumsuz etkisi bulunmuyor. Aksine rahatlatıcı yapısı ile de çocuğunuz da olumlu şekilde etkileniyor.

Emzirilmeyen çocuk hızlı hasta olur. Sütün içerisinde yer alan etken maddeler çocuğu hastalıklara karşı korur ve kalkan görevi görür. Bunun için belirtilen bitki çaylarını düzenli olarak tüketmeniz yararınıza olacaktır. Rezene anneyi de rahatlatan bir maddedir. Bundan dolayı günümüzde tüm anneler tarafından güvenli bir şekilde tercih edilerek kullanılmaktadır. Özel karışımla hazırlanmış olması ve sıcak su ile kolay bir şekilde yapılabiliyor olması da büyük bir avantaj sağlıyor.